affirmation, awareness, meditation, self-improvement

JA JESTEM BEZPIECZNA/BEZPIECZNY. Czyli o podstawowej naszej potrzebie, poczuciu bezpieczeństwa i jak od niej zależy nasza równowaga w życiu.

Poczucie bezpieczeństwa to nasza podstawowa potrzeba, za równowagę energetyczna tej potrzeby odpowiada pierwsza czakra, czakra podstawy. W afirmacji harmonii, pełni i równowagi, przeprowadzam Was po kolei przez wszystkie czakry, czyli wszystkie centra energetyczne.

Dla mnie czakry to najzwyczajniej, reprezentanci naszych najważniejszych ludzkich potrzeb. Czakry to centra energetyczne, które kolejno odpowiadają za to co dla nas w życiu ważne. To nasz taki wewnętrzny dom energetyczny, zbudowany z 7 pięter, na każdym piętrze dominuje jakaś potrzeba. Zaczynamy od fundamentów, czakry pierwszej, która odpowiada za absolutnie podstawowe poczucie bezpieczeństwa i tak idziemy w górę, aż do czakry siódmej, naszego dachu, który łączy nas z niebem, ze wszechświatem i odpowiada za rozwój świadomości. 

Równoważenie czakr, wprowadzanie balansu w swoje życie potrzeb i energii, harmonizuje nas i uspokaja. Zawsze jest tak, że jedne czakry mamy mocne i stabilne, czyli jedne potrzeby zapewnione, a w innych mogą być braki, stad też wiem, że każdy może skorzystać na tej afirmacji. I może nie zawsze trzeba powtarzać czy słuchać całej, ale chociaż odkryć gdzie u nas brakuje, z którą z potrzeb warto abyśmy sobie popracowali. 

No to zaczynamy od czakry podstawy, czyli naszej fundamentalnej potrzeby bezpieczeństwa. 

JA JESTEM, to pierwsze, podstawowe centrum energetyczne. Jeśli tu mamy brak równowagi to cała nasza energia i całe nasze życie jest z równowagi wytrącone. 

Podstawa życia to poczucie bezpieczeństwa. Jak nie jesteśmy bezpieczni, jak nie czujemy się bezpieczni to z niczym w życiu nie ruszymy. Funkcja psychologiczna to przetrwanie i samoobrona. Gdy jesteśmy w niebezpieczeństwie, w przetrwaniu to reagujemy na wszystko walką i ucieczką. Mamy mnóstwo niepewności, niczego w życiu nie jesteśmy pewni, wszędzie widzimy zagrożenie i mamy poczucie braku, które wyrównujemy na przykład materialistycznym podejściem i kupowaniem, aby ten wewnętrzny brak uzupełnić i wyciszyć, a właściwie zagłuszyć.

Potrzeba bezpieczeństwa to nasza najważniejsza, podstawowa potrzeba, każdy chce czuć się bezpiecznie, to nasz fundament, bez tego domu nie zbudujemy. Co się dzieje gdy mamy zaburzenia i brak poczucia bezpieczeństwa? Będziemy żyć w strachu, niepokoju, unikać porządku i struktury, ale też mamy często brak kontaktu z ciałem i dbania o nie. Często nadrabiamy sobie te braki i w naszym życiu góruje materializm, gromadzenie dóbr a czasem kilogramów, opieranie się zmianom i silne przywiązanie do tego jak jest. Może występować kompensowanie nadmierną kontrolą wszystkiego co dookoła, sprawdzaniem każdej drobnej rzeczy czy władczością. Braki w poczuciu bezpieczeństwa to takie życie cały czas jakby na wojnie, nieustanna walka o przetrwanie, albo ucieczka i wycofanie się na znane pozycje. Jeśli tu nam coś nie działa to nie mamy jak pójść dalej, rozwijać siebie, czy odkrywać co chcielibyśmy robić w życiu, jesteśmy w przetrwaniu, tylko przeżyć i nic więcej nie ma znaczenia.Ja jestem i ja jestem bezpieczna/bezpieczny tu gdzie jestem, to pierwszy krok żeby się otworzyć i móc przebudzić.

JA JESTEM

Jestem na ziemi bo mam tu teraz być, mam prawo tu być i przeżywać każdy mój dzień w pełni. Moje życie ma misję i cel. Poznaję i odkrywam swoją misję z każdym dniem, a moje życie staje się co raz lepsze we wszystkich ważnych dla mnie dziedzinach. Jestem bezpieczna i spokojna. Kocham siebie i kocham moje ciało. Dbam o moje ciało najlepiej jak potrafię a ono mi służy. Jestem uziemiona, bezpieczna i lekka. Energia płynie dostarczając wszystko czego pragnę  i uwalniając to, co już jest zbędne. Jestem spełniona i uwalniam się od niepotrzebnych pragnień. 

https://www.buzzsprout.com/1829580/8997067

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s