Change, MONEY, motivation

Jest wystarczająco dla wszystkich tak by każdy miał, czyli o pieniądzach.

Dziś o pieniądzach i o tym co nas może blokować przed posiadaniem większej ilości pieniędzy. Na początek jeśli już sobie myślisz, że tu coś jest nie tak, że o pieniądzach się nie rozmawia i nie pisze. I jeszcze, jak to tak że było o miłości i medytacji a teraz o pieniądzach. Jeśli coś Ci się tu nie zgadza, to wiadomo już że masz jakieś przekonania i nastawienie, które nie działa dla Ciebie i Twoich pieniędzy. Tu się absolutnie wszystko zgadza, można medytować i ogarniać bitcoina. Nie ma rozdzielenia. Z głową w chmurach, ale stopami mocno na ziemi. Tutaj żyjemy, taka jest rzeczywistość i w rozwoju duchowym nie chodzi o to żeby od ziemi i życia odlecieć i latać w chmurach, ale o to żeby tu właśnie na ziemi i w tych realiach zacząć realizować się radośnie, bez kłopotów i zmartwień.

Na początek rozłóż, proszę ręce szeroko i wyobraź sobie że trzymasz mnóstwo pieniędzy, tona tego jest, nie da się nawet określić, jak dużo. Co możesz z tymi pieniędzmi zrobić? Jak się czujesz mając tak dużo? Czy możesz je do siebie przytulić, czy pojawia się jakiś opór? Za pierwszym razem jak zrobiłam to mini ćwiczenie, to było opór, odpychało mnie jakby, i jak to przytulać pieniądze!? Dziś, jak sobie wyobrażam górę pieniędzy, to mogę sobie ją radośnie i ze spokojem przytulić. To ćwiczenie ma za zadanie pokazać jedynie, czy może mamy jakieś blokady zawiązane z pieniędzmi. A jeśli są, to zaczynamy szukać co za nimi stoi, co ogranicza nasze wpływy i zarabianie, a może inaczej, może zarobić to umiemy całkiem nieźle, ale jakoś te pieniądze z nami nie zostają, nie trzymają się i ciągle brak.

Zastanów się co to dla Ciebie są pieniądze? Z czym Ci się kojarzą? Jakie masz wspomnienia? Co mówili o pieniądzach rodzice? Czy zawsze brakowało i teraz sprawdzasz stan konta ze strachem? Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie pieniędzy, ale też mamy myśli i oceny na temat ludzi bogatych, ludzi sukcesu. Czy Twoje podejście i to jak widzisz pieniądze sprzyja Tobie i temu, aby mieć więcej? Czy często myślisz, że Cię na coś nie stać. Rachunki cię denerwują, a jak się pojawia pensja na koncie to myślisz no nareszcie, czyli generalnie patrzysz na swoje pieniądze ze strony braku?

Wielu z nas widzi pieniądze jako zło całego świata, o pieniądzach się też nie dyskutuje, przecież nieelegancko, w efekcie nie ma żadnej edukacji finansowej. Czy znajdzie się tu choć jeden który się dowiedział czym jest inflacja w szkole? I jak w każdym innym obszarze działa tu klasyczny schemat, im mniej wiedzy tym więcej wierzeń i uprzedzeń. Jak czegoś nie znamy i nie rozumiemy to się tego boimy. A jak się czegoś boimy to podświadomie będziemy się przed tym chronić i blokować, w efekcie nie będziemy mieć więcej pieniędzy. Co nam jeszcze nie sprzyja, np

1. Może nie mam dużo, ale jestem szczęśliwy. Wolę dobre, skromne życie i szczęście niż bogactwo.

2. Moi rodzice byli biedni, to ja też nie zarobię.

3. Artyści, nigdy nie mają dużo pieniędzy. Na sztuce się nie da zarobić.

4. Tylko Ci co oszukują i wykorzystują innych osiągają sukces i zarabiają więcej, ja wolę być w porządku dla innych.

5. Dla tych co coś wytwarzają – Nie, mogę mieć takich wysokich cen? Za drogo, nikt ode mnie nie kupi.

6. Oszczędzam na gorsze czasy.

7. Pieniądze przychodzą tylko z ciężkiej pracy.

8. Nie lubię bogaczy, nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

Nie ważne jaka jest przyczyna, ale jeśli któreś z tych przekonań jest Ci bliskie,  to dobrze dla Ciebie i stanu Twojego portfela byłoby się z nim zmierzyć i zweryfikować.

  1. Może nie mam dużo, ale jestem szczęśliwy. Wolę dobre, skromne życie i szczęście niż bogactwo. – Nie zgadzam się z tym absolutnie. Nie ma w życiu żadnego rozdzielenia, nie ma albo, albo. Wszystko jest dla nas dostępne. Można być szczęśliwym i bogatym, można być bogatym i dobrym człowiekiem. Można mieć i zarabiać pieniądze na wszystkie potrzeby swoje i swojej rodziny i na wszystkie przyjemności i jeszcze pomagać innym. Jest wystarczająco pieniędzy na świecie. Jeśli to przekonanie, że pieniądze nie są dla dobrych ludzi jest Ci bliskie, poszukaj bogatych i szczęśliwych wokół siebie, lub w internecie. Spróbuj udowodnić swojej głowie, że to przekonanie jest błędne, może poobserwuj kogoś takiego na social media i za każdym razem jak zobaczysz post przypominaj sobie, że szczęście, dobrobyt i miłość mogą współistnieć zgodnie i dla Ciebie też to jest dostępne. Powoli buduj nowe przekonanie.
  2. Moi rodzice byli biedni, to ja też nie zarobię. – A wcale że nie, ilu mamy milionerów z biednych rodzin? Przeczytaj którąś z biografii, nie ma takiej zasady, że jak było skromnie w domu z którego jesteśmy to i u nas nie będzie dobrobytu. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj, każde następne pokolenie radzi sobie lepiej i zarabia więcej. Nie ma tu żadnych ograniczeń.
  3. Artyści, nigdy nie mają dużo pieniędzy. – Artysta cierpieć musi, i na sztuce się nie zarobi, no prawie. Jedynie poza tymi wszystkimi którzy zarobili, a ich piosenki, sukienki czy obrazy są warte ogromnych pieniędzy. Zajdź kogoś kto zarobił w twojej dziedzinie i przyjrzyj się, zobacz, że to możliwe, nawet podpatrz jak, jeśli się raz komuś udało to Ty też możesz.
  4. Tylko Ci co oszukują i wykorzystują innych osiągają sukces i zarabiają więcej, ja wolę być w porządku dla innych. – Szybka weryfikacja, czy znamy takich co zarobili, jednocześnie pomagając innym, może poprzez napisanie inspirującej książki, albo kursy i szkolenia, albo zajęcia z jogi? Czy można zarabiać, robiąc coś dobrego, pożytecznego dla innych ludzi? Oczywiście, że można, taki, na przykład dentysta, ortodonta, absolutnie nam pomaga, a i liczy sobie za to dobrze, zarabiając na siebie i rodzinę.
  5. Dla tych co coś wytwarzają – Nie, mogę mieć takich wysokich cen? Za drogo, nikt ode mnie nie kupi. – Nie prawda, nie musi być tanio, żeby sprzedać. Jeśli zarabiasz na swojej twórczość to robimy kalkulację, ile chce zarabiać, ile potrzebuje żeby było ok, dzielimy to na ilość godzin, które możemy poświęcić na naszą prace i wytwarzanie i dalej nam wychodzi cena produktu po odjęciu kosztów. Prosta matematyka, nie emocje. Cena to element strategii biznesowej, a nie naszej wiary w to co tworzymy. Nie da się tworzyć jak wokoło się piętrzą problemy finansowe.
  6. Oszczędzam na gorsze czasy. – Czyli nie ryzykuje, nie wydaje, nie ma swobodnego przepływu pieniądza i żyje na takim ściśnięciu, wiadomo czego. Dodatkowo jeszcze zakładając, że spotka mnie coś złego. No to jak tak sobie zakładasz, że przyjdą gorsze czasy, to przyjdą. Cokolwiek sobie myślimy do nas przychodzi. Życie na ściśnięciu, odmawianiu sobie i odkładaniu to nie radość i beztroskie latanie i na pewno nie będzie z tego więcej i więcej pieniędzy. Proponuje zweryfikować i zmienić przekonanie.
  7. Pieniądze przychodzą tylko z ciężkiej pracy. – Tylko? A co z tym co pracują z pasji i kochają to co robią im też tak ciężko?
  8. Nie lubię bogaczy, nie chce mieć z nimi nic wspólnego. – Jak nie chcesz to nie będziesz mieć, w efekcie nie będziesz bogaty, naturalnie nie idziemy gdzieś gdzie czegoś nie lubimy.

Tych przekonań jest dużo, dużo więcej, chcę tu jedynie pokazać zasadę, żeby je sobie skonfrontować. I świadomie wybrać to co ma nam sprzyjać. Jeśli waszym problem jest brak wiedzy to po prostu siadamy i odrabiamy lekcje, których w szkole nie było. Codziennie się uczymy krok po kroku. Można z książek, youtuba, podcastów, kursów płatnych i darmowych. Ja się nauczyłam bitcoina w 2 miesiące, czytając, obserwując kilka grup, kilku youtuberów, codziennie po trochu zaczęłam robić drobne próby jak się kupuje i sprzedaje używając 50 zł, a końcowo wybrałam kilka krypto-walut i stworzyłam sobie portfolio. A że było to już dobrze ponad 2 lata temu to dziś mam spory zysk.

Moje przekonania, jeśli chcesz przejąć, bardzo proszę: ZAWSZE MAM PIENIĄDZE NA WSZYSTKO CZEGO JA I MOJA RODZINA POTRZEBUJE. UMIEM I MOGĘ ZARABIAĆ.

O pieniądzach można długo pisać. W następnym tekście o pieniądzach i emocjach, czyli nie jestem wystarczająco dobry, inni są lepsi. Nie zasługuję i nie umiem przyjmować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s