Self-esteem, self-improvement

Krótkie ćwiczenie mentalne na wzmacnianie samooceny.

Ćwiczenie, inspiracja pochodzi ze szkolenia Quantum Klaudii Pingot, której treningi, szkolenia i medytacje polecam z całego serca. Poniżej strona i youtube Klaudii.

Na skali od 1 do 10 określ jaka jest Twoja samoocena. 10 oznacza jestem perfekcyjna/y dokładnie taka/i jaki jestem a 1 jestem nic nie wart. Jaka jest Twoja ocena?

Zatrzymaj się na chwilę i zastanów jak się dziś ze sobą czujesz. Często ludzie tu myślą o edukacji, swoich osiągnięciach zawodowych czy prywatnych, dzieciach, związkach, pieniądzach albo rzeczach które w życiu przeszli i które sprawiły że stali sie tymi którymi są. Można dodać wszystko co nas buduje i sprawia że czujemy sie wartościowi.

Na pewno już masz swoją wewnętrzna ocene, swój numer.

A teraz wyobraź sobie niemowlę, może ma dzień lub kilka tygodni i właśnie zaczyna swoje życie. Przyznajmy teraz tę ocenę niemowlęciu, jeszcze nie mówi, nie chodzi, nie zarabia i studiów nie skończyło, nie ma jeszcze żadnych osiągnięć, jedyne to że jest. Jaka jest twoja ocena, jaka jest przyznana wartość.

Czy to niemowlę ma 10 na 10?

Pewnie właśnie tak jest. A Ty? Czemu sobie ujmujesz? Jesteś dokładnie tyle samo wart co niemowlę którym kiedyś byłeś, tylko dlatego że jesteś. To krótkie ćwiczenie ma za zadanie przypomnieć Ci, że jak nowo narodzone niemowlę wart jesteś wszystkiego i możesz wszystko, i nie ważne co było możesz zacząć od początku, tak jak to dziecko zaczyna od początku. I WSZYSTKO jeszcze możesz osiągnąć i możesz być kim tylko chcesz i nigdy nie jest za późno. Jesteś idealna/y dokładnie taki jaki jesteś i jesteś wart prawdziwej miłości, dokładnie jak to dziecko. Więc kochaj siebie, daj sobie całą miłość jaką możesz dać. 

Klaudia Pingot, strona internetowa i youtube

https://www.youtube.com/user/KlaudiaPingot

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s