self-improvement

Poranki i pierwsze myśli.

Rise and shine, czyli wstawaj, błyszcz i zachwycaj.

Zdarzyło Ci się kiedyś wstać i zacząć dzień z taką myślą, wstawaj piękna/piękny i idź zachwycać ten świat. Założę sie że to nie jest pierwsza myśl większości z nas, a jeśli jest to absolutnie gratuluje. Większość mysli ze się nie wyspała, że jeszcze 10 min, albo po co mi była ta czekolada czy piwo wieczorem albo też głupi alarm i znowu ta durna robota itd. Często ta pierwsza myśl to jakiś nasz aktualny problem. Mamy tendencje to zaczynania dnia od narzekania, marudzenia czy samobiczowania się.

A gdyby tak na prawdę się obudzić z myślą WOW, nowy, piękny dzień i z ciekawością co nam dziś przyniesie. Kiedyś w trudnym dla mnie czasie w życiu, trenowałam swój mózg i pierwszą poranna myśl żeby brzmiała – Wszystko idzie dziś łatwo i przyjemnie. I po jakimś czasie wszystko zaskakująco szło łatwo i przyjemnie. Trenowanie mózgu? No tak, zakładam że ludzki mózg jest jak komputer który ma wgrany jakiś software, taki swoisty system operacyjny który najczęściej niestety pochodzi z zewnątrz. Nasz software jest wgrywany przez lata, przez rodziców, media, nauczycieli, społeczeństwo i kulturę w której żyjemy. Jest dany z zewnątrz i chodzi w naszej głowie bez przerwy. Jeśli odkryje że ten software nie pracuje dla mnie i mojego dobra a wręcz przeciwnie pracuje przeciwko mnie to próbuje go zmienić i przeprogramować. Zmieniam tak nawyki myślowe czy przekonania. Podważam to co wgrane, konfrontuje i mówię sobie coś innego. Np. Zamiast życie jest ciężkie i nic nie przychodzi łatwo, wolę sobie mówić że Wszystko idzie dziś łatwo i przyjemnie. To ta druga myśl działa dla mnie i mi pomaga; pierwsza mnie powstrzymuje i utrudnia działanie.

Można przejąć kontrolę nad wgranymi przekonaniami i nawykami myślowymi. I naprawdę zmienić swoje nastawienie do wielu spraw na takie które poprawi jakość naszego życia. Przyjrzyj się swoim myślom i przekonaniom czy np uważasz że nie masz na nic czasu, albo myślisz że żeby zarobić to trzeba ciężko pracować albo że wszyscy faceci/kobiety to …. Spójrz na te myśli i zastanów się czy one pracują dla Ciebie, zgodnie z tym jak chcesz żyć albo tym czego szukasz. I na początek nie zmieniaj nic tylko tę myśl, możesz sobie zrobić jakąś notatkę czy rysunek, i powtarzać codziennie aż uwierzysz i wtedy jest magia; bo to w co wierzysz to jest. Jeszcze raz –

To w co wierzysz, to jest.

Drobne zmiany w naszym życiu poprawiają jego jakość, zweryfikowanie przekonań jest na pewno jedną z takich zmian. Jeśli zamierzasz spróbować albo masz już jakieś sukcesy na tym polu, daj znać w komentarzach.

Aga


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s